Още една българска легенда си отиде. Динко Дерменджиев остави ярка следа в българския футбол като елитен футболист и треньор
Днес е ден за траур в Пловдив.
Около спортна зала „Колодрума“ се събраха няколко стотин опечалени.
Те дойдоха, за да изразят за последно своята почит към Чико Дерменджиев.
Елитни футболисти и треньори от по-далечното и по-близко минало поднесоха своите букети и венци. Тук бяха президентът Петър Стоянов и треньорът Христо Бонев – Зума.
Младите футболни надежди на Пловдив също се събраха. Спортното майсторство и безкрайната любов към футбола трябва да бъде пример за всички подрастващи футболисти.
Старото поколение златни спортисти не се блазнеха от парите и от лукса, а от това да се раздават на терена. Любовта на феновете и бурните аплодисменти за тях бяха най-голямата награда.
Това липсва на днешните футболисти. Ако се научат да бъдат отдадени на футболната игра както бяха техните далечни предшественици, в България ще се оформи ново златно поколение футболисти.
Опелото беше извършено в храм „Св. Архангел Михаил“ на пловдивския централен гробищен парк.
След това беше извършено и самото погребение.
Човешкият живот е ограничен. Динко Дерменджиев доживя само до 77. Но неговите спортни успехи и постижения остават в златната история на българския футбол.
На 18 януари 2019 г. ни напусна друга футболна легенда Иван Вуцов. Не можа да доживее до 14 декември, за да отпразнува своя 80-годишен юбилей.
И той беше един от големите радетели за класен български футбол. Първо като футболист, след това като треньор и накрая като изпълнителен директор на БФС – Българския футболен съюз.
За неговото погребение се събраха елитните български футболисти, които съумяха да превърнат България в голяма футболна сила от световна величина.