Манастирски камък цери тумори, миоми и рак
Манастирски камък лекува от тумори. Той не само изцерява от всякакви болести, рак, миоми, но помага и на бездетни да си имат рожба. Това не е шега.
Това е една от най-интересните находки в българската православна църква. Това е чудодеен камък, който лекува и….расте.
Намира се в малката църква „Свети Георги Победоносец”. Тя е разположена до село Горни Богров, Софийска област.
Манастирът е разположен на около десетина километра далеч от столицата, вдясно от магистрала „Хемус”. Навсякъде светата обител е заобиколен от гъста гора.
То е разположено на малко възвишение. Местото не е случайно, а свещено. В миналото е било тракийско светилище.
После е преминал под властта на римляните. В по-късните векове е построена християнска църква, заедно с манастирски комплекс, носещо името „Христос спасител”.
Не случайно е дадено и името на софийското село. Названито на селището Богров вероятно е свързано със свещената местност.
Историята за свещения камък в светата обител се предава от уста на уста. Според местните свещеници той е попаднал в малката църквичка още през 13-ти век.
Загадъчният камък идва от хълма Голгота, донесен като трофей от рицарите кръстоносци. Те са се връщали от освободения град Йерусалим.
Тази група рицари отсядат, за да си починат в този манастир.
И днес странният камък е разположен в олтара на малката църква. Той е странен и интересното е, че върху него са изсечени малки йерусалимски кръстове.
Те са разположени във всеки ъгъл на кръста, в четирите посоки, за чест и слава на четиримата евангелисти.
Много хора се изцеряват от различни болести. Те се излекуват от тежки заболявания, като рак, миоми, тумори. Свидетелствата за това са многобройни.
Излекуваните пишат своите благодарности в тетрадки, които се пази от свещеника на църквата „Св. Георги Победоносец”.
Освен това камъка лекува и бездетни двойки. В манастира идват много семейства, на които им се чете молитва, оставят дрехи и чудото се случва.
След време те се радват на рожби. И за това доказателствата са безброй. Те се съхраняват в манастирските тефтери.