Исус Христос отдавна буди интереса на учените
Образът на Исус Христос е интересен не само за богослови. Съществувал ли е в действителност? Оставил ли е потомство? Кои са днешните наследници на Исус Христос, ако има такива? Учените също са запленени от неговия живот.
Английски богослов и учен са решили да намерят ДНК на Спасителя. За да открият живи негови наследници.
Въпреки че религията е отричало в миналото човешки качества на сина на Бога, днес има вече друга истина. Която продължава да буди умовете не само на учените мъже, но и на обикновените миряни.
Британският богослов и учен са решили да изследват всички светини, за да открият генетичния материал в тях. И да намерят наследниците на Исус Христос. Те използват най-новите технологии, за да изследват Торинската плащеница и Судариумът /кърпата/ от Овиедо.
Двойката учени изследват и новооткритите кости на братовчеда на Исус Христос-Йоан Кръстител в България.Надеждата на оксфордският учен Джордж Бъсби и пастор Джо Базил пътуваха до Испания, Италия, Израел и черноморското крайбрежие в търсене на заветната ДНК.
Сред изследваните артефакти са костите на Йоан Кръстител. Те са открити в България преди седем години.Същите са на 2000 години и имат общо с характеристиките на хората от Близкия изток. Откритите кости могат да имат огромно значение за науката.
Защото като братовчеди могат да се извлекат от тях сходна ДНК, необходима за по-нататъшната наука. Документалният филм с проучванията на двамата учени в тази насока бе излъчен по телевизия „Хистори” точно на Великден.
ДНК-та трябва да е позната. Защото нейното извличане ще доведе учените до конкретен човек, който да е родственик на Спасителя. Но специалистите трябва да имат мостра, за да я сравняват.
Съществува и огромен риск от замърсяване на пробите. Например при мощите, анализираната ДНК съвпада с тази на човека, който е направил извлечението й. Някои от учените обаче са недоверчиви спрямо автентичността на тези светини.