Изключително талантливи, невероятно атрактивни и забавни. Тази група японци изпълняват български народни песни и играят хора по един фантастичен начин
Не е тайна, че японците са влюбени в българското кисело мляко. В розовото ни масло, в удивителната природа на България и в богатата българска история.
Всяка година из българските градове и села, млади и стари японци, нарамили огромни фотоапарати, кръстосват България надлъж и нашир.
В Казанлък живее японско семейство, което вече не е атракция, защото станаха много години откакто те се заселиха в китно селце до града.
Съпрузите си избраха и българските имена Мария и Иван. Участват активно в множество прояви и фолклорни инициативи, говорят български.
Но тези японци, които не са напускали своята родина, а живеят в Токио, активно се занимават с български фолклор и толкова добре са се усъвършенствали, че спокойно могат да конкурират нашите изпълнители.
Няма смисъл да се говори повече. Сами чуйте техните изпълнения, които ще ви заредят с огромна доза национална гордост и с оптимизъм. Ще вдигнат градуса на вашето добро настроение. Дори ще изпитате истинска еуфория, докато слушате звуците на българската тамбура, която свири мелодиите на най-популярните народни песни. А талантливите японки извиват кръшни гласове и пеят ли пеят познатите строфи.
Преди години Кристалина Георгиева и родолюбиви българи не пропуснаха да извият кръшно хоро в центъра на Брюксел.
Нека да си припомним и още една интересна случка.
През 2012 г. по случай 24 май, в самия исторически център на Лондон в Кенсингтън, близо до внушителния монумент на емблематичния принц Албърт, бликна вода от българска чешма.
Чешмата е изработена от красив мрамор. По нея има български шевици, а заслугата е на принц Кирил, който оглавява българския клуб в Лондон.
Благодарение на неговите огромни връзки и контакти, тази емблема на България се появи и беше тържествено открита с народни песни и хора.