Сигурно се чудите, защо я наричаме Синя Луна, след като сте погледнали небесното тяло и не сте забелязали тя да е в различен цвят
Явлението Синя Луна не се определя, като интересно и важно, заради цвета на небесното тяло. То не си сменя „дрехата“, а чисто и просто през определен период се случват четири пълнолуния за един сезон. И тази допълнителна фаза носи името Синя Луна.
На всеки две години и половина ние се оказваме под влиянието на Синята Луна и сме объркани, какво по-точно се очаква от нас и какви са скритите послания. Напоследък четем толкова фаталистични прогнози, че е хубаво да внесем известна яснота по въпроса. Няма опасност от нашествие на върколаци и вампири, а и не е задължително да ни разтърсят кой знае какви нечувани катаклизми, природни бедствия или инциденти.
По принцип по пълнолуние енергията е засилена, емоциите са изострени, сетивата са чувствителни и ние сме склонни да тълкуваме всяко нещо много по-лично и чуждите думи биха могли да ни засегнат, дори без някой да е вложил негативизъм в тях. От там идват и рисковете.
В момента актуалната астрологична обстановка е такава, че сме под въздействието на няколко ретроградни планети. Това допълнително усилва потенциала за недоразумения, липсата на коректни отношения, а недоизказаното лесно се оказва повод за конфликт, тъй като провокира хората да реагират бурно.
Предвид актуалната фаза на Луната съвсем не е учудващо, че се стига до внезапни разпри, които никой не е очаквал. А тези моменти се приемат символично за кулминация на нещо в нашия живот – било то партньорство, работен проект или обучение. От тази гледна точка често те се свързват и със слагането на край, приключването и освобождаването.
Ако имате такава необходимост, може да използвате периода активно, да се отърсите от неблагодарни ангажименти, да ревизирате приятелства и любови. Отново ще повторим и за ретроградните планети, които сега действат, независимо дали вярвате в астрологията или не. Те ни дават насока за размисли в духа на посланието на днешната Синя Луна.
Съвсем подходящо е да седнем и да си направим равносметка, какво бихме искали да продължи оттук нататък и какво предпочитаме да отстраним, за да не ни тежи повече.