Журналистът Стойчо Керев отново акцентира върху важни за всички нас въпроси в предаването „Новото познание“, включително и за Божествената същност на човека
Гост в поредицата „Новото познание“ Стойчо Керев покани Александър Миланов.
Гостуването е да довърши темата, която в предишното издание започнаха.
Според Александър Миланов Господ не е някой, който нарежда на хората да правят или да не правят определени действия, а след това да ги наказва ако не постъпват както той очаква.
Господ е една любяща сила, която иска да прояви себе си чрез човека. По тази причина разнообразието в човешките видове като качества, заложби и възможности е толкова голямо.
Какви ползи можем да извлечем за нас ако приемем тази теза?
Много по-голямо самоуважение към нас самите и към всички хора около нас.
Ако умишлено пречим на някой човек да реализира своята съдба или се държим нехуманно с него, то ние пречим не просто на човека, а на Божествения източник да развива себе си и да разкрива своя потенциал.
Важни са отношенията и връзките между хората, дали те се развиват хармонично или не.
Но не са важни единствено и само отношенията на едни хора към други хора, а как държавите се отнасят към хората.
За съжаление доста често държавите не се отнасят хуманно към своите граждани.
Такова нехуманно отношение е смъртното наказание.
Ресурсите, с които планетата разполага като блага са напълно достатъчни и могат да бъдат разпределени даже и за бъдещите поколения.
Хората изпитват негативно отношение към корпорациите, но те не трябва да забравят, че корпорациите са създадени именно от държавите, за да се поддържат конкурентни отношения в областта на икономиката.
Никоя корпорация не обича да изпада в конкурентна среда и в такива ситуации започва да използва човешкия ресурс по нехуманен начин – да го експлоатира, за да може да устои на конкуренцията.
Когато една корпорация наема хора на работа, тя не се интересува от микрокосмоса на човека, от това дали разполага с достатъчно време за своите близки или за други свои лични занимания.
За да плаща данъци всяка корпорация е принудена да акумулира печалби. За да изкара печалби тя трябва да изисква от своите работници и служители да работят усилено, а понякога тя ги експлоатира.
За да имаме хуманно отношение, това означава, че йерархията трябва да бъде променена.
Най-важни са хората и техните хуманни интереси, следва държавата, а частните интереси са най-долу в йерархията.
В момента Александър Миланов работи по нова книга, в която се опитва да представи нов холистичен подход и модел на общество, движено от други сили, а не от интереси и алчност, расова дискриминация или избиване на хора.
Още интересни факти ще научите лично от въпросите на Стойчо Керев и от отговорите на Александър Миланов от видеото долу.