В Бенгалския залив се намира остров Северен Сентинел, чието коренно население никога досега не е контактувало с останалия свят, а очевидно и няма и желание за това
Малкият остров е част от Индия, но никой не го посещава заради известната враждебност на местните жители. Предполага се, че те живеят там в пълна изолация от поне 60 хиляди години, като сега броят им сега е около 50 и 400 души. Основният им метод за препитание е лов и събирателство на различни ядивни растения и плодове, виреещи на остров Северен Сентинел. Счита се, че жителите не се занимават със земеделие, но това не е съвсем сигурно, тъй като гъстата растителност затруднява значително провеждането на по-задълбочени наблюдения от въздуха, които да го потвърдят окончателно.
Обитателите на тропическия остров са може би най-уязвимото общество в целия свят, тъй като пълната им изолация до този момент ги прави потенциално уязвими дори и за най-обикновени заболявания като морбили и грип. Именно и поради тази причина дори и един-единствен човек, посетил острова, може да ги унищожи напълно, пренасяйки някакво безобидно за останалия свят заболяване.