Такива медали извоюваха бг спортисти на Олимпиадата в Париж

0
280

Браво!

Париж 2024 – Семен Новиков извоюва златен медал в категорията до 87 килограма при класическия стил, сн. БНТ

България беше представена от  46 атлети, които се състезаваха  в 15 различни спорта.

Представителят на борците и на тежкоатлетите, Семен Новиков извоюва златен медал в категорията до 87 килограма при класическия стил, докато Магомед Рамазанов е шампион при 86-килограмовите състезатели в свободния стил. Вдигането на тежести донесе още 1 златен медал за България. Карлос Насар триумфира успешно в категория до 89 килограма.

Художествената гимнастика също допринесе за българската национална гордост.  Боряна Калейн извоюва сребърен медал в индивидуалния многобой по художествена гимнастика. Така тя се утвърди като една от водещите гимнастички в света.

Бронзови отличия спечелели Кимиа Ализаде  – таекуондо  в категория до 57 килограма. Божидар Андреев – състезател по вдигане на тежести  в категория също стана носител на бронзово отличие до 73 килограма, както  и боксьорът Хавиер Ибаниес в категория до 57 килограма.

В крайна сметка,  България заема 26 място в класирането по медали.  преди финалния ден на Олимпийските игри в Париж. В събота, Тихомир Иванов приключи участието на българските спортисти, като страната бе представена от общо 46 атлети, състезавали се в 15 различни спорта. Българските национали завършиха със седем отличия – 3 златни медала, 1 сребърен и 3 бронзови медала, коментираха в gong.bg.

Боряна Калейн и Семен Новиков  ще бъдат бг знаменосци по време на закриването на Олимпиадата в Париж 2024, писа topsport.bg.