255

Честито!

Радина Величкова покори Европа на 100 метра, сн. ФБ

Младата атлетка Радина Величкова се наложи като най-бързата спринтьорка на 100 метра в цяла Европа при девойките.

Младата българка спечели златния медал от първенството в Банска Бистрица, Словакия.

Радина Величкова постави и своя  нов национален рекорд за време  11,46 секунди, за да завоюва и своята нова титла.

Второто място зае французойката Шаде Лапорал с резултат 11.54 секунди, а бронзовият  остана при естонката Мия От при време 11.62 секунди.

По-рано днес България спечели и първия  медал от шампионата.

След като Християн Касабов се класира на 3-то място в бягането на 110 метра с препятствия. Атлетът от Варна финишира за 13.47 секунди, припомниха от topsport.bg.