Тези известни места са изпълнени с духове!Още за кървавото им минало


Тази църква е известна като прокълнатата
Смята се, че църквата „Свети Георги“ в Прага е обитавана от духове, сн. ФБ
Това е църквата „Сейнт Джордж“ или „Свети Георги“. Намира се на около 200 км от столицата на Чехия-Прага. Построена е в далечната 1352 година.
В продължение на векове суеверните местни жители са вярвали, че тя е обитавана от духове.
Защото там много често ставали пожари и е възстановявана много пъти.
През 1968 година покривът се срутва по време на погребална служба. След което тя е изоставена и църковните служби да извършвани навън, на двора. Вътре стъпват само крадци и бандюги.
Повече от 40 години църквата е изоставена и се руши. Но през 2012 година на студент по изкуства в Университета в Западна Чехия му хрумва интересна идея.
Той инсталира в изоставената църква 30 статуи на духове, седнали на пейките, с наведени глави.
След което тя се превръща в уникален туристически обект, дори църковните служби се връщат вътре.
Друго такова мистично и обитавано от духове места е горещият извор с духове или Гуннухвер в Исландия.
Това е голям геотермален извор, който е богат на кал и се намира в Исландия в парк на ЮНЕСКО „Рейкянес“.
Районът е богат на кратери, лавови места, както и на грамадни горещи извори. Но според преданието мястото е обитавано от духа на отдавна починала вещица.
Според легендата тази вещица живяла на полуострова, на който се намира Гунхвер, преди 400 години.
Тя била наречена Гуна и местните подозирали, че била вещица, защото в жилището й имал вечно къкрещ котел.
Хазяинът на Гуна бил човек на име Вилхялмур Йонсон. Един път тя не успяла да си плати наема и Йонсон й отнел ценния котел.
В знак на отмъщение Гуна провела гладна стачка и тъй като не била много популярна, местните я оставили да почине.
В деня на погребението й мъжете, които носели ковчега забелязали, че той свети. Докато копаели гроба, чули Гуна да говори. На другия ден тялото на хазяина й било намерено в дома му, насечено на части.
И след това Гуна продължила да тероризира хората на полуострова. Отчаяните жители се обърнали за помощ към свещеник.
Той посъветвал хората да оставят навън кълбо от канап с разхлабен край, за което вещицата да се хване.
Щом се хванела за разхлабения край, местните трябвало да я търкулнат във врящия горещ извор и да я повлекат със себе си.
Планът проработил. А местните вярвали, че вещицата била завлечена в горещия извор и останала там завинаги.
След това този извор бил наречен на нейно име, за да предупреждава останалите.
Въпреки че мнозина вярвали, че Гуна е хваната в капан, някои твърдят друго. Те са я виждали да скита из полуострова и да се хваща за ръба на горещия извор, в опит да се изкачи по него.