Мигрена и коронавирус: Има ли връзка между тях в условията на пандемия?

От
0
0
Мигрена и коронавирус: Има ли връзка между тях в условията на пандемия?
Мигрена и коронавирус: Има ли връзка между тях в условията на пандемия?

Все още световните статистики са оскъдни откъм информация. Но вече се заговори, че откакто се появи коронавирусът, има повече хора с оплаквания тип мигрена

Все още се счита, че връзката между мигрена и коронавирус е косвена

За сега не е отчетена пряка връзка между заразата Covid-19 и мигрена.

Той атакува белите дробове. Утежнява работата на сърцето и на сърдечно-съдовата система. Има пациенти, които са загубили своето обоняние.

Мигрената се обостря заради стреса.

Covid-19 причини огромен стрес на много хора в различни направления. Заради самите ограничения. Заради неходенето на работа. Невъзможността да се влиза в пряк контакт с близки приятели и роднини. Задължението да се спазва социална дистанция и изолация. Заради финансовите ограничения. Неходенето на училище.

До преди да се появи пандемията с коронавируса, хората постъпваха по 2 начина при мигрена.

Едните ходеха на лекар, за да получат адекватно лечение. Други се самолекуваха посредством научната литература, билкови рецепти, хомеопатия и съвети на аптекарите. Търсеха лекар само ако наложеното от тях самолечение не дава положителен резултат.

В условията на коронавирус много хора се питат дали е редно да ходят на лекар. Или е по-добре да се консултират по телефона.

По принцип вече и у нас посещенията при специалисти са позволени. Но все още има хора, които се страхуват да посещават поликлиниките, да на се заразят с коронавирус.

Немски лекари съветват да търсите лекарска помощ не само по телефона, но и чрез видеовръзка.

Видеовръзката е много по-добър вариант, защото лекарят има възможност да ви види и по вашия външен вид да реши какво лечение да ви назначи.

В Германия от 2018 г. се прилага нов метод за лечение на мигрена.

Поставя се инжекция. Наричат го още „ваксинация против мигрена“.

На пациент с доказана мигрена се инжектират антитела. Терапията се провежда 3 пъти. Може да бъде в рамките на 3 месеца – 3 инжекции. Може да бъде в рамките на 9 месеца – по 1 инжекция на всеки 3 месеца.

Пациентите, които се подлагат на тази терапия изпитват страх. Дали тези антитела ще позволят на организма да се разболее от  Covid-19? Или ще повишат имунната система и техният организъм ще остане много по-устойчив на новия опасен вирус.

Лекарите все още нямат точен отговор на въпроса, писа немската преса.